Doç. Dr. Cemal Kara

Mide Botoksu

Mide Botoksu Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz


Mide Botoksu

Mide botoksu, mideye endoskopik olarak botoksun yapıldığı cerrahi dışı obezite müdahale yöntemlerinden biridir.

Mide botoksunun amacı, hastalara daha uzun süre tokluk hissi sağlayabilmektir. Tokluk hissinin daha uzun sürmesi ile birlikte tüketilen gıdaların miktarıda azalmaktadır.

Mide botoksu cerrahi dışı bir zayıflama müdahalesidir.
Bu yöntem; botoks alerjisi olanlarda, mide ülseri, gastrit, on iki parmak bağırsağı ülseri gibi problemden muzdarip kişilere uygulanmaz. Bu kişilere tedavilerinin ardından, bu tür hastalığı bulunmayan kişilere de 3’er seans halinde mide botoksu uygulanabilir.

Mide botoksu son 15 yıldır bariatrik bir girişim olarak mideye de uygulanmaktadır. Son zamanlarda Norveç, Kore, ABD gibi ülkelerde çeşitli merkezlerde uygulanarak görülen pozitif sonuçların ardından yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Çalışmaların ardından mideye yapılan botoks enjeksiyonları ile 5-6 ayda yaklaşık 4-20 kilo kaybedilebildiği saptanmıştır. İşlemin etkisi, açlık ve tokluk üzerinde etkili olan midedeki kas ve sinirler üzerinde oluşan blokaj ile açıklanmaktadır. Bu uygulama ile midenin boşalma süresi uzamakta ve açlık hissi azalmaktadır.
Obezite hastalığı ile mücadelede cerrahi müdahalelerden korkan hastalarımız için ideal bir yöntemdir.

Temasta Kalın!

Bizimle şimdi iletişime geçin.

Obezite ve Genel Cerrahi hakkında bilgi edinmek ve randevu almak için benimle iletişime geçin.


BENİ ARAYIN

Tüm çağrılar
+90 551 440 00 33BANA YAZIN

İletişim maili
drcemalkara@gmail.comBeni Takip Edin

Sosyal Medya

Sosyal medya üzerinden güncel verileri takip edebilirsiniz.Copyright © Op. Dr. Cemal Kara Resmi Web Sitesidir.

1
×
Merhabalar. Whatsapp ikonuna tıklarsanız obezite cerrahisi hakkında merak ettiğiniz tüm soruları bize sorabilirsiniz, cevaplamaktan memnuniyet duyarız :)