Kliniğimiz

Kliniğimiz

OBEZİTE VE METABOLİK CERRAHİ İZMİR

Modern Cerrahide Güven ve Tecrübe

Genel cerrai obezite cerrahisi ve metabolik cerrahi alanında hizmet veren kliniğimiz işlem sayısı ve başarı oranı ile Türkiye’in sayılı genel cerrahi kliniklerindendir. Yetenekli ve tecrübeli hekim kadromuz başarıyı da beraberinde getirmektedir. Özellikle obezite konusunda Türkiye çapında en çok ameliyat yapan kliniklerden biriyiz. Toplam ameliyat sayımız 4 binin üzerine çıkmıştır. Yine laparoskopik toplam işlem sayısı ise 8 binin üzerindedir. Yine onkolojik cerrahi işlemlerde (Kanser ameliyatları)  yine laparoskopik olarak başarıyla uygulanmaktadır. Ameliyat sayılarıyla beraber, başarı oranı dünya ortalamasının son derece üzerindedir. Yurt içindeki ve yurt dışındaki kongreler, yenilikler düzenli olarak takip edilmekte ve yeni gelişmeler hemen kliniğimizde uygulamaya konmaktadır. Pek çok öncü laparoskopik işlem (kapalı ameliyat) kliniğimizde başarıyla uygulanmaktadır. Ayrıca her türlü endoskopik tetkik ve müdahale de başarıyla uygulanmaktadır. Toplam Gastroskopi işlem sayımız 8 bini, kolonoskopik işlem sayımız 2 bini geçmiştir. Tüm bu başarı bizi artık referans klinik konumuna getirmiştir. Yakın gelecekte yurt dışından ve yurt içinden gelecek hekimlere ileri laparoskopi eğitimi verilmesi için hazırlıklar başlatılmıştır.

 

GENEL CERRAHİ KADROMUZ

Doç. Dr. Cemal Kara

1974 Vakfıkebir Trabzon doğumludur. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Tıp eğitimi almıştır. 2008 yılında Genel Cerrahi Uzmanı oldu. 2008 – 2015 Yılları arasında Karşıyaka Devlet Hastanesinde Genel cerrahi Uzmanı olarak hizmet vermiştir. Bu sırada Karşıyaka Devlet Hastanesi’nde yemek borusu kanseri, obezite ve laparoskopik kolon ameliyatları gibi yeni ve ileri düzey ameliyatlar ilk kez kendisi tarafından yapılmıştır.

2018 Yılında doçent ünvanı almıştır. Kendi alanında 19 uluslararası, 17 ulusal bilimsel çalışması yayınlanmıştır. Uluslararası ve ulusal düzeyde pek çok bilimsel yarışmada ödül kazanmış olup, ayrıca ödül kazandığı kendi buluşu olan laparoskopik bir cerrahi aletin de patentini almıştır. 2008 yılında Türk Cerrahi Derneği tarafından düzenlenen sınavda başarılı olarak Cerrahi Yeterlik Belgesi almıştır. 2010 Yılında Endoskopi eğitimi alarak endoskopi yapmaya da başlamıştır. 2 binden fazla obezite cerrahisi, 3 binden fazla laparoskopik cerrahi, yaklaşık 5 bin gastroskopi ve yine yaklaşık 2 bin kolonoskopik işlem yapmıştır. Ayrıca yine endoskopik stentleme, endoskopik rezeksiyon, endoskopik beslenme katateri yerleştirilmesi gibi işlemleri başarıyla uygulamaktadır.

İleri laparoskopik cerrahi, obezite cerrahisi ve onkolojik (kanser) cerrahi, endoskopik cerrahi girişimler özel ilgi alanlarıdır.

 

Op. Dr. Türker Karabuğa

1975 yılında Isparta Eğirdir‘de doğdu. 2000 yılında Süleyman Demirel Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, 3. Genel Cerrahi Kliniğinde 2010 yılında “Basit ve Ekonomik Bir Laparoskopik Eğitim Kutusu Modelinin Cerrahi Asistanlarının Öğrenme Eğrisine Etkisi” başlıklı tezi ile uzmanlık eğitimini tamamladı. 2012 – 2014 yıllarında Medikal Park Hastanesi’nde ve İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda yardımcı doçent olarak görev yaptı.

Başlıca çalışma ve ilgi alanları; laparoskopik cerrahi, obezite cerrahisi, metabolik cerrahi, endokrin cerrahisi, kolon ve rektum hastalıkları.

2009’da, 5. Cerrrahi Araştırma Kongresinde “Laparoskopik Kolesistektomi        Sırasında Safra Kesesi Traksiyonu İçin Tasarlanan Askı – İğne” ile poster bildiri   ikinciliği elde etmiştir.

2011’de 6. Cerrahi Araştırma Kongresinde “Laparoskopik Kolesistektomi Sırasında Safra Kesesi Traksiyonu için Tasarlanan Askı – İğne” ile buluş birinciliği ve yine 2011’de Ege Cerrahi Günleri “Yenileşim Teknoloji ve Mucit Cerrahlar’’ patent yarışmasında “Laparoskopik Taş Toplama Pensi” ile ikincilik ödülü kazandı.

Laparoskopik ameliyatlarda kullanılan “Bir Askı İğne” patenti mevcuttur.